Najlepszy CMS

Deweloperzy stworzyli dla użytkowników, ktore chca miec swoja strone internetowa, dużo darmowych aplikacji typu CMS z angielskiego Content Management System: WordPress, Drupal, Joomla, ModX, 1C Bitrix. Każdy, kto chce zbudować stronę internetową w sieci koniecznie staje przed wyborem jaka CMS będzie u jego projekta.To samo pytanie, które CMS wybrac do mojej strony hitechblog.net stanął przede mną. Przypomniałem sobie, że dawniej strony internetowe byly pisane jako indywidualne projekty, rażdy był wyjątkowy, a w sieći było trudno znaleźć strony internetowe zaprogramowane podobnym kodem. Z biegiem czasu, Internet rozszerzac sie i w nim spotkały sie dwie potężne siły: lenistwo programisty, ktore powiedziało mu  człowieku ile można wymyślać projekty indywidualne?! i tłum użytkowników pragnących miec swoja strone w Internecie. I oto, urodził się wygodny, praktyczny (wymieniam plusy) System zarządzania treścią strony internetowej czyli w skrócie CMS.

Jeśli wyjaśnimy w skrocie, to strony z systemem CMS są takie, w których dostęp do różnych jej części jest ograniczony zgodnie z prawami użytkowników. Strony internetowe z CMS posiadają część administracyjna, przez która odbywa sie zarządzanie contentem strony, pisza sie artykuły i robi sie inne bzdury oraz sekcji uzytkownika - to, co widzimy gdy otwieramy stronę w internecie. Korzystanie z CMS pozwala zaoszczędzić czas dla administratorów stron. Proces dodawania czy edycji artykułów stal sie zautomatyzowany. Nie trzeba jak dawniej programować osobna strona dla artykułów, starczy przez dział administracyjny CMS tylko napisać sam tekst tematu.

Zalety popularnych CMS (WordPress, Joomla, Drupal ... oraz inne ):

Wady popularnych CMS:

Oczywiście przez jakiś czas, można wizualnie zrobić strone bardzo osobistą, ale wewnętrzna struktura strony (huh, tak jak u ludzi o wyglądzie i wewnętrznym świecie) będzie wyglądać dokładnie tak, jak tysiące podobnych, i tu jest kwestia bezpieczeństwa. I pamiętaj, że bez względu na to, jak dobrze toczy sie wojna o prawa autorskie, jeśli zostawisz coś w sieci, uważają, że to jest teraz własnością wszystkich Ziemian. Nie dziw się jeśli graficzny wyglad waszej strony w pewnym momencie będą miały jeszcze setki innych. To co myślisz teraz należy tylko do ciebie, jutro pojawi się na szeregu innych stron zbudowanych na tym samym CMS. Tak więc, o tożsamości w sieci graficznej szczególnie podczas korzystania z popularnych CMS zapomnij.

Im więcej osób korzysta z tego samego produktu CMS, tym więcej znajdzie sie w CMS słabych punktow bezpieczeństwa. Oczywiście są nowe wersje CMS, które zamykają dawne otwory, ale pojawiają się nowe dziury. Nie ma znaczenia jak dobre są programisty co robią CMS, bo wielka i potężna ludzka ciekawość jest mocniesza. I im więcej osób interesuje sie, tym szybciej znajdie sie luk w bezpieczeństwie CMS. To opłata ta popularność. Wystarczy poszukać w sieci cms vulnerabilities, masowy hacking wordpress to jest to, co czeka na administratorów podobnych stron. Wszystkie ogromne zalety popularnych CMS pokrzyżuje tylko jeden, ale bardzo ważny temat - pytanie bezpieczeństwa.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zdecydowałem się na stworzenie własnej strony ze swoim systemem zarządzania treścią. 

Zalety tworzenia strony internetowej na własnej CMS:

Wady tworzenia strony internetowej na własnej CMS:

Chcesz zrobić coś dobrze, zrób to sam.HiTechBlog.net 2013-2023